Srpen 2017

Jak to dělají?

2. srpna 2017 v 2:35 | Radushka |  Výplody obarvené blondýny
Mám skvělou práci.

Je skvělá, protože je dobře placená, není moc náročná a hlavně... Jsem nezadaná.
Dělám totiž v kasínu.

Moje pracovní doba je standartní krátký/dlouhý týden (pokud si zrovna kolega nevezme dovolenou :D) a jen v nočních hodinách. Nástup zhruba kolem šesté hodiny večerní a odchod někdy v půl sedmé ráno, někdy v sedm a jednou jsem odcházela dokonce skoro v deset.
Přes den jsem v podstatě nepoužitelná.
Když se mi podaří dojet domů v nějakou dřívější hodinu, tak si zvládám ještě dát tak hodinku oddech u knížky, televize nebo v posledních dvou týdnech u šití (o tom se nejspíš rozepíšu jindy). A pak vytuhnu a probouzím se cca hodinu před tím, než mám odjíždět do práce.
Vyjímkou je jen den po poslední noční. Ten se snažím zuby nehty přetrpět alespoň do hlavního večerního programu v TV a pak upadám do kómatu. To abych nepřišla o den volna tím, že ho víc jak polovinu prospím.
Nějak si nedovedu přestavit, že bych k tomu všemu měla ještě přítele nebo celou rodinu, o kterou bych se musela starat a dělit o čas.

Nějaké to volno samozřejmě mám, takže najít si nějaký čas by asi nebyl problém, ale po tom, co člověk dva dny v podstatě jen propracuje a prospí, tak je pak rád, že má konečně na něco čas a dělit ten čas mezi vlastní koníčky, relaxaci a partnera je, zvlášť pro mě, poněkud nadlidský úkol.
Hlavně pro mě, protože těch "koníčků", u kterých ráda trávím čas je možná až příliš. A bohužel už neupadám do těch zamilovaných stavů, kdy ten druhý je pro mě osudovou láskou, bez které byť jen jediná minuta znamená utrpení.
Ne, já mám ráda svůj klid a prostor. A čas sama na sebe, ikdyby to mělo znamenat, že se budu celý den válet sama v posteli a čumět na seriály.

A proč to všechno popisuju?
Protože moje práce mě celkem často nutí k zamyšlení. Nad životem mým a nad životy druhých.

Každý den večer, skoro vždy ve stejnou hodinu se tu objevují hráči, kteří se chtějí pokusit obrátit štěstí na svojí stranu a za určitý vstupní poplatek do pokerového turnaje se snaží něco vyhrát. Případně jsou vidět u rulety nebo Black Jacku. Ale to spíš jen mezi breaky.
Na tom by nebylo asi nic divného, každý člověk potřebuje někde upustit páru a nějak se zabavit. A už je asi jedno jestli je to v hospodě s kamarády s pokerovým kufříkem nebo přímo v poker roomu v kasínu. Ne, to mě na tom nezaráží.
To, proč se nad tím zamýšlím je to, že jsou to každý den ti samí lidé.

Den za dnem, nebo spíš noc za nocí, se tady na sebe dívají pořád ty samé xichty.
To kde na to berou mě zajímá taky, protože takovou práci, abych mohla každý den sedět u pokeru, bych brala. Ale to je vedlější.
Co mi vrtá hlavou je, jak zvládají osobní život???

Z většiny to jsou nejspíš tátové od rodin, v měnším měřítku se tu vyskytují i některé mámy.
Jak to dělají, když celou noc prosedí někdě u karet? Jak a hlavně kdy pracují? A kde si tam najdou nějaký čas na rodinu nebo drahé polovičky???
Buď vůbec nespí nebo žijí v nějakém jiném vesmíru, kde den má přinejměnším 36 hodin.

A je to v tomhle případě vůbec ještě zábava? Nebo spíš už závislost?
Neříkám, já taky ráda hraju poker. Mám ho dokonce stažený v mobilu - ten Zynga z fejsbůku, zadarmo :D. Ale nevydržím u něj ani dvě hodiny v kuse a už vůbec ne každý den. Ale dávat každý den několik stovek, když ani nevím jestli se mi vůbec vrátí a prosedět kvůli tomu osm až deset hodin u stolu?
Když na to někdo má, tak budiž. Ale stejně, každý den?

Já nechci nikoho soudit ani já nejsem svatá a kde kdo by se mohl pozastavit i nad mým životním stylem. Jen když tu tak sedím celou noc a pozoruji ty lidi, tak přemýšlím jestli se sem přišli bavit nebo vydělávat.
A nebo protože už prostě nemůžou nepřijít?

Nebo je to možná jejich představa dobře stráveného volna, kterého nejspíš mají víc než dost. Ale kam tam do toho ještě nacpou rodinu a jiné koničky? Jestli nějaké jiné teda mají.

Nevím, jejich život nežiju a ani s nimi nebydlím. Nějak to asi mají vymyšlené. Ale stejně by mě zajímalo jak to dělají?...